Šťastný.eu (http://xn--astn-8ra90d2a.eu)
     
500 Wii Points For Free - Wii.cooltre.com 

Wii konzole jako media center během pár minut (Letterbomb Hack Tutorial)

15.08.2011, Happy, main   Bookmark and Share
Jak udělat z Wii konzole přehrávač video, mp3, obrázků, online rádií a DVD...

Wii konzole (Nintendo) umí přehrávat videa všech možných formátů, mp3 a online rádia, umí prohlížet obrázky, Youtube, přehrávat DVD disky atd. takže může být plnohodnotným media centrem v obýváku. Jediným omezením je přehrávání HD formátů, protože konzole neumí víc jak 480p na výstupu.

  • Nejprve je ale potřeba konzoli hacknout, což je aktuálně (verze menu 4.3) triviální záležitostí.
  • Je nutné nahrát software pro media center.
  • Užívat si;-)
Upozornění: Následující návod je kompletně bez záruky, pokud netušíte o čem je řeč, raději nic nepodnikejte, můžete si konzoli nenávratně poškodit!

Hackujeme Wii (instantní návod, letterbomb hack;-)

1. Z konzole vytáhněte SD kartu, pokud ji dosud nemáte, budete si ji muset sehnat (jakákoliv SDHC karta o max. kapacitě 32GB, stačí 4GB)

2. Zjistěte a poznamenejte si verzi systémového menu a MAC adresu vaší konzole:

Verzi systémového menu najdete na úvodní obrazovce nastavení (4.3E na obrázku)

MAC adresu najdete v konfiguraci sítě (Network)

3. Ze stránky http://please.hackmii.com/ stáhněte software ve formě ZIP archivu pro modifikaci konzole, zadejte verzi systémového menu a MAC adresu.

4. Do čtečky vložte SD kartu, folder "private" přejmenujte na "private_old" (pokud existuje) a na SD kartu rozbalte stáhnutý software.  POZOR Složka "private" obsahuje data (profily, savegame...), proto s ní zacházejte opatrně.

5. SD kartu vložte do konzole a ve zprávách najděte obálku s bombou;-), může být schována i na obrazovce předchozího dne např. Jakmile obálku najdete, odpalte ji;-)

6. Zobrazí se textové okno, kde vyberte volbu "Install the Homebrew Channel", spustí se instalace, případné info obrazovky potvrďte tlačítkem "1"

7. Pokud se zadařilo, uvidíte na "Home" obrazovce nový kanál!

8. SD kartu vyjměte z konzole, vše mimo složky "private_old" a "apps" můžete odstranit, složku "private_old" nyní přejmenujte zpět na "private".

Media center software

Z adresy http://www.wiimc.org/downloads/ stáhněte nejnovější software WiiMC (Wii Media Center) a WiiMC Channel Installer, obojí po stažení rozbalte do adresáře "apps", kartu vložte zpět do konzole a spuťte Homebrew channel (HBC)

Pomocí HBC nejprve nainstalujte WiiMC a následně kanál WiiMC na Home obrazovku konzole. HBC umožňuje instalovat i další aplikace atd.

 

Užíváme si...

Nakonfigurujte WiiMC, a můžete se pustit do přehrávání;-)

Šťastný.eu >>

blog comments powered by Disqus